Yardım

Sohbetciler.Com Sohbet sitesi hakkında sizler tarafından gelen soru ve cevaplar.

Sohbete nasıl bağlanabilirim?
Sohbete giriş sağlamak için, öncelikle kendinize bir rumuz(nick) belirlemeniz gerekmektedir. Sitemizin ana sayfası üzerinde bulunan “-Sohbete Başla” sekmesine tıkladığınızda, otomatik olarak kanallarımıza aktarımınız gerçekleşecektir.
Sohbet etmek ücretlimi?
Hayır.Sohbetciler.com üzerinde sohbet etmek tamamen ücretsizdir. Sunucu üzerinde, sizden ücret isteyen herhangi bir kullanıcıya havale/eft gibi geri bildirimlerde bulunmayın.
Kullandığım rumuzu(nick) şifreleyebilir miyim?
Evet, kullandığınız rumuz(nicki) şifreleyebilirsiniz. Bu sayede, sizin dışınızda kimse o rumuzu kullanamayacaktır. Bunun için, “/msg nickservregister şifreniz email@adresi” komutunu kullanabilirsiniz. Veya #help kanalına giriş sağlayabilirsiniz.
Kayıt ettiğim rumuzu sisteme nasıl tanıtabilirim?
Kayıt altına aldığınız rumuzun şifresini girip sisteme tanıtabilirsiniz. Bunun için, “/identify şifre” komutunu uygulayabilirsiniz. Şifrenizi tanıtmadığınız takdirde, sistem size rastgele şifresiz bir rumuz verecektir.
Kullandığım rumuzun(nick) şifresini unuttuğumda ne yapabilirim?
Şifrelediğiniz rumuzun şifresini unuttuğunuzda, #operhelp kanalını ziyaret edebilir. Orada bulunan yetkililerden yardım alabilirsiniz.
Bir kanalda yetkili (yönetici) olabilir miyim?
Evet, kanalları korumak için ”@” işareti ile kanalda bulunan rumuzlar ile konuşup, sunucuda geçirdiğiniz süreç fazlaysa, sizde yetkili/yönetici olabilirsiniz.
Tadına Doyulamayan Sohbetlere Hazır mısınız?